04.7
06:47

Ο Σκόκο νίκησε τον Ροναλντίνιο(vid)

Η Νιούελς Ολντ Μπόις του Νάτσο Σκόκο, ο οποίος πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ με φάουλ, νίκησε με 2-0 την Ατλέτικο Μινέϊρο των Ζιλμπέρτο, Ροναλντίνιο και πήρε προβάδισμα για πρόκριση στον τελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Ένα σημαντικό βήμα για να φτάσει στον τελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες έκανε τα ξημερώματα της Πέμπτης (ώρα Ελλάδας) η Νιούελς Ολντ Μπόις, καθώς νίκησε με 2-0 την Ατλέτικο Μινέιρο και απέκτησε προβάδισμα δυο τερμάτων ενόψει της ρεβάνς που θα γίνει στην Βραζιλία την άλλη βδομάδα (11/7).

Και οι δυο ομάδες αγωνίστηκαν με όλα τους τα αστέρια στην αρχική ενδεκάδα, όμως η Νιούελς ήταν εκείνη που χαμογέλασε με δυο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σκορ για την ομάδα του Ντανιέλ Μαρτίνο άνοιξε με κεφαλιά ο Μάξι Ροντρίγκες στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης, το οποίο και πανηγύρισε έξαλλα, για να έρθει ο Νάτσο Σκόκο στο 81′ με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ να κάνει το 2-0.

Η παρέα των Ροναλντίνιο, Ζιλμπέρτο Σίλβα και Ζο προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο και πίεσε κατά διαστήματα, όμως η Νιούελς ήταν πιο ουσιαστική και πήρε προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς.

Newell's Old Boys 2 – 0 Atlético Mineiro Copa… από kokoretsi

Πηγή: sport24.gr