29.5
16:34

Μάγκες για νταμπλ στο Άργος!

Οι «Μάγκες» του Χάντμπολ άφησαν πίσω την ήττα στο πρώτο ματς της σειράς και έδειξαν ότι έχουν τα ψυχικά αποθέματα νικώντας στο κατάμεστο κλειστό της Κυψέλης τον Διομήδη με 24-19. Ο τελικός των τελικών στο Άργος όπου με διπλό η ΑΕΚ παίρνει το πρωτάθλημα

Αλλαγμένη και εντυπωσιακή η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης το οποίο δεν έμοιαζε σε τίποτα με την κακή εμφάνιση του πρώτου μέρους στο Άργος. Είχε καλές επιλογές στην επίθεση ενώ το βασικό της καλό χαρακτηριστικό ήταν η άμυνα αλλά και το τέρμα. Ο Δημήτρης Καφάτος κατέβασε ρολά σε πολλές των περιπτώσεων. Το ημίχρονο τελείωσε με σκορ ασφαλείας 15-9 υπέρ της Ένωσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν και πάλι καλύτερη από την ομάδα του Άργους, κράτησε τη διαφορά με το πάθος που την διακρίνει και έφυγε νικήτρια από το κλειστό της Κυψέλης.

Τα βλέμματα τώρα στραμμένα στο Άργος όπου με νίκη η ΑΕΚ κατακτά για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το πρωτάθλημα της Α1 Χάντμπολ.

Δείτε το φιλμ του αγώνα έτσι όπως σας το μετέφερε live το AEK1924.gr από το κλειστό της Κυψέλης