10.5
20:52

Φουλ για άνοδο

Με γκολ του Σίσιτς στο 42ο λεπτό ο Παναιτωλικός νίκησε 1-0 τον Εργοτέλη -στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 38ης αγωνιστικής- και ανέβηκε (προσωρινά) στην τρίτη θέση με 63 βαθμούς.

Ενα γκολ ήταν αρκετό για τον Παναιτωλικό να πάρει σπουδαία νίκη επί του Εργοτέλη στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 38ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Αγρινίου με το γκολ του Σίσιτς στο 42ο λεπτό επικράτησε 1-0 των “κιτρινόμαυρων”, έφτασε τους 63 βαθμούς, βρίσκεται στην πρώτη τριάδα και ευελπιστεί σε στραβοπάτημα των συνδιεκδικητών για να παραμείνει εκεί.

Στον αντίποδα οι Κρητικοί μετά την ήττα τους δεν κατάφεραν να πιάσουν στην κορυφή τον Απόλλωνα Σμύρνης και έμειναν στη δεύτερη θέση.