27.4
18:35

Ελπίζει ο ΠΑΟΚ, νέο ρεκόρ ο Διομήδης

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να διεκδικεί την 3η θέση στην κανονική περίοδο. Μόλις έντεκα γκολ δέχθηκε ο Διομήδης Άργους.

Νίκη της ΑΕΚ με αντίπαλο τον Δούκα την Κυριακή (28/4, 18.00) θέλει ο ΠΑΟΚ για να διατηρήσει τις ελπίδες κατάκτησης της τρίτης θέσης στην κανονική περίοδο της Α1 Ανδρών.

Ο “δικέφαλος του βορρά” επικράτησε με 39-30 της ΧΑΝΘ για την 21η αγωνιστική. Ο πρωτοπόρος Διομήδης Άργους είχε εύκολη αποστολή με αντίπαλο τον Πανελλήνιο που έχει ήδη υποβιβαστεί.

Ο Διομήδης νίκησε με 32-11 με τον Δημήτρη Δημητρούλια να δίνει χρόνο συμμετοχής σε έφηβους ενόψει του εφηβικού πρωταθλήματος. Οι “λύκοι” πραγματοποίησαν νέο αμυντικό ρεκόρ.

Στην Έδεσσα ο Αερωπός νίκησε με 26-22 τον Φίλιππο. Ο Αερωπός διεκδικεί την 5η θέση με τον ΓΑΣ Κιλκίς. Στο Κιλκίς ο Άκης Κυπραίος φόρτωσε με δώδεκα γκολ την εστία του Φοίβου Συκεών στην επικράτηση του ΓΑΣ με 28-20. Η ομάδα του Νίκου Γεωργιάδη βρίσκεται ένα βαθμό μακριά από την εξασφάλιση της 5ης θέσης.

Τέλος, ακόμα μια ήττα υπέστη ο Άρης Νίκαιας. Ο Ποσειδώνας Λουτρακίου επιβλήθηκε με 29-21 της ομάδας του Τάκη Μελετάκου.