20.4
13:36

Τεράστια νίκη για τους «μάγκες»

Οι αθλητές της Ένωσης με ψυχικά αποθέματα επικράτησαν εύκολα με 32-24 στο Μενίδι απέναντι στο Κιλκίς, και παραμένουν στο «κόλπο» για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Όταν οι «μάγκες» μπαίνουν στο γήπεδο τα ξεχνάνε όλα. Και αυτό φάνηκε και από τη σημερινή αναμέτρηση με το Κιλκίς όπου παρά τις αποχές όλες αυτές τις μέρες από την προπόνηση, παρά το ότι παραμένουν απλήρωτοι για πολύ καιρό, έπαιξαν για την ΑΕΚ και κέρδισαν εύκολα εν όψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος.

Αρχικά η ΑΕΚ πήρε το προβάδισμα και ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με 10 γκολ διαφορά από τον αντίπαλο. Στη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου το Κιλκίς προσπάθησε να πιέσει, όμως μάταια καθώς οι αθλητές της ΑΕΚ είχαν απάντηση σε κάθε γκολ των φιλοξενουμένων.