15.4
20:49

“Άλωσε” την “αιώνια” πόλη η Γιουβέντους

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Γιουβέντους πέρασε από την “αιώνια” πόλη επικρατώντας με 2-0 της Λάτσιο και αύξησε την διαφορά από την Νάπολι στους ένδεκα βαθμούς. Και τα δύο τέρματα των “μπιανκονέρι” ο Βιντάλ

Με δύο γκολ του Βιντάλ στο πρώτο ημίχρονο η Γιουβέντους πέρασε από την “αιώνια” πόλη επικρατώντας με 2-0 της Λάτσιο στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 32ης αγωνιστικής της Serie A.

Η Γιουβέντους που ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης με τη νίκη αυτή έφτασε στους 74 βαθμούς, ξεφεύγοντας από την δεύτερη Νάπολι η οποία έχει 63. Η Λάτσιο παρέμεινε στην πέμπτη θέση με 51 βαθμούς.

ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Άλβαρο Γκονσάλες, Σιανί, Τσάνα, Στανκεβίτσιους, Λεντέσμα, Ονάζι, Ερνάνες, Καντρέβα, Μάουρι, Κλόζε.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (3-6-1): Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Πελούζο, Πίρλο, Βιντάλ, Πογκμπά, Λίχτσταϊνερ, Κουάντουο Ασαμόα, Μαρκίζιο, Βούτσινιτς.

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Πεσκάρα – Σιένα 2-3 (52′ Τσελίκ, 59′ Τόνι / 14′ Άνζελο, 33′ αυτ. Τζάνον, 86′ Εμεγκάρα)

Αταλάντα – Φιορεντίνα 0-2 (61′ πέν. Πισάρο, 72′ Λαρόντο)