04.4
07:44

Μόνο η ΑΕΚ τα κάνει αυτά

Κάποια πράγματα δύσκολα ξεχνιούνται όταν λέγεσαι ΑΕΚ, ειδικά από την στιγμή που κάνεις την Ευρώπη να παραμιλάει μέχρι και σήμερα για τα κατορθώματα σου κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Χθες στο Μπερναμπέου, στο παιχνίδι ανάμεσα στη Ρεάλ και τη Γαλατάσαράι το ημίχρονο έληξε 2-0 υπέρ των γηπεδούχων. Για την ιστορία και την στατιστική λοιπόν η τελευταία φορά που δεν κέρδισε η Ρεάλ αγώνα για το θεσμό του Τσάμπιονς Λιγκ πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μ’ αυτό το σκορ υπέρ της ήταν με την ΑΕΚ!!

Το αξέχαστο και ιστορικό 2-2 με τη Ρεάλ στη Μαδρίτη την περίοδο 2002-2003 έγινε σημείο αναφοράς λοιπόν χθες στο Μπερναμπέου και μας φέρνει μνήμες αλησμόνητες απ’ την μαγευτική και αήττητη πορεία της Ένωσης στο Τσάμπιονς Λιγκ εκείνης της περιόδου.