30.3
20:05

Βασιλιάς της γκέλας

Μια στιγμή αδράνειας έφτανε για να κάνει ο Παναθηναϊκός νέα “γκέλα” στο ΟΑΚΑ. Οι “πράσινοι” ηττήθηκαν με 1-0 από τον Πλατανιά με γκολ του Ναζλίδη. Μονότερμα έπαιξε η ομάδα του Φάμπρι μετά το γκολ που δέχθηκε χωρίς αποτέλεσμα. Δίκαιες διαμαρτυρίες για πέναλτι σε χέρι του Ποτουρίδη

Ούτε η παρουσία του μεγάλου Έρικ Καντονά στο ΟΑΚΑ δεν έφτασε στον Παναθηναϊκό για να ξορκίσει τον φετινό του “κακό δαίμονα” τον Πλατανιά.

Η ομάδα του Φάμπρι πλήρωσε μια στιγμή αδράνειας στο ξεκίνησε του αγώνα και ηττήθηκε με 1-0 από την ομάδα των Χανίων με το γκολ που πέτυχε ο Ναζλίδης. Στην συνέχεια οι πράσινοι έπαιξαν μονότερμα χωρίς αποτέλεσμα, ενώ δίκαια διαμαρτύρονται για ένα πέναλτι σε χέρι του Ποτουρίδη που δεν δόθηκε.

Το πρώτο ημίχρονο δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τον Παναθηναϊκό, καθώς μόλις στο τέταρτο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στην συνέχεια η ομάδα του Φάμπρι έπαιξε μονότερμα την ομάδα των Χανίων είχε την κατοχή είχε τις ευκαιρίες, αλλά δεν είχε το γκολ, ενώ δεν τις δόθηκε και ένα πέναλτι σε χέρι του Πορτουρίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός και με τις αλλαγές του Φάμπρι, έγινε ακόμη πιο πιεστικός προς τα καρέ του Πλατανιά, αλλά δεν μπορούσε να βρει ανοιχτούς τους διαδρόμους προς την εστία του Κηπουρού και να πετύχει το γκολ. Από την άλλη ο Πλατανιάς που δεν μπορούσε να αλλάξει δεύτερη πάσα αμύνθηκε μαζικά και πήρε την πολύ μεγάλη νίκη φτάνοντας στους 33 βαθμούς.

Πηγή: sport24.gr