18.3
15:41

Το απίστευτο τακουνάκι του Τότι!

Ο Φραντσέσκο Τότι έκανε ένα τακουνάκι βγαλμένο από… playstation στο ματς με την Πάρμα, προκαλώντας χιλιάδες επιφωνήματα θαυμασμού από τους φίλους της Ρόμα. Δείτε το video!

“Το τακουνάκι της χρονιάς”… Σίγουρα η συγκεκριμένη φράση θα ακουστεί πολλές φορές μέσα στο 2013 όμως όσοι βρέθηκαν στις εξέδρες του “Ολίμπικο” το βράδύ της Κυριακής ή παρακολούθησαν από τους τηλεοπτικούς δέκτες το Ρόμα-Πάρμα (2-0), θα αναφώνησαν αυτές τις λεξεις στο 16ο λεπτό.

Το λάτιν τακουνάκι του Τότι! από texniti

Εκείνο ήταν το λεπτό που ο Φραντσέσκο Τότι αποφάσισε να τρελάνει κόσμο και κοσμάκη, όταν με ένα τακουνάκι βγαλμένο από τα ενδότερα της ανθρώπινης φαντασίας τροφοδότησε τον Μαρκίνιο από τα αριστερά, λίγα δευτερόλεπτα πριν οι Ρωμαίοι έχουν το πρώτο τους από τα τρία δοκάρια στο ματς (Περότα).

Να σημειωθεί πως στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, ο ηγέτης των “τζαλορόσι” είχε ένα σουτ-κεραυνό που χτύπησε δύο φορές στα δοκάρια της εστίας της Πάρμα, ενώ λίγο αργότερα σκόραρε με απευθείας φάουλ, φτάνοντας τα 226 τέρματα στη Serie A.

Η απόδοση μάλιστα του Τότι, 2ου πλέον σκόρερ στην ιστορία του πρωταθλήματος, υποχρέωσε τον Τσέζαρε Πραντέλι να… παραδεχτεί πως σκέφτεται σοβαρά να τον πάρει μαζί του στο Μουντιάλ της Βραζιλίας παρά το προχωρημένο της ηλικίας του!

“Εάν την επόμενη χρονιά ο Φραντσέσκο είναι ακόμα σε αυτή τη φόρμα και έχει τα ίδια κίνητρα, θα είμαστε υποχρεωμένοι να τον λάβουμε υπόψη μας έναν μήνα πριν την έναρξη της τελικής φάσης του Μουντιάλ, σε περίπτωση που έχουμε προκριθεί.

Αυτή τη στιγμή παίζει λες και είναι μικρό παιδί”, δήλωσε χαρακτηριστικά ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Ιταλίας.

Πηγή: sport24.gr