16.3
06:03

Φωτοβολίδα εσείς; Γκολ εμείς! (vid)

Σε ένα ματς που στιγματίστηκε από επεισόδια, η ΑΕΚ με γκολ του Τραϊανού Δέλλα και κάτω από αντίξοες συνθήκες πήρε την νίκη (1-0) πρόκριση στον τελικό Κυπέλλου Ελλάδος απέναντι στον ΠΑΟΚ!

* Κερδίστε μία αυθεντική φανέλα με την υπογραφή του Νίκου Λυμπερόπουλου και 20 free bets των 10 ευρώ. Κάντε τώρα εγγραφή μέσα από τα banner μας στον Stoiximan και παίξτε οποιοδήποτε στοίχημα στο ΑΕΚ-Βέροια (ή άλλο ματς) ως την Δευτέρα 18/10 όταν θα ανακοινωθούν οι νικητές

Με κεφαλιά-ψαράκι του «Τράι» στο 48’, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Νάτσο Σκόκο η Ένωση σαν σήμερα το 2011πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος στην Τούμπα, σε ένα ματς που στιγματίστηκε από επεισόδια τα οποία λίγο έλειψε να έχουν και θύματα τους ποδοσφαιριστές της Ένωσης.

Συγκεκριμένα ο Σεμπάστιαν Σάχα δέχτηκε φωτοβολίδα στην πλάτη, ενώ λίγο πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου δεκάδες οπαδοί της ομάδας του ΠΑΟΚ εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, θέτοντας σε κίνδυνο την ακεραιότητα των ποδοσφαιριστών.

Ο διαιτητής Μάνταλος διέκοψε το παιχνίδι, ωστόσο 20 λεπτά αργότερα άπαντες επέστρεψαν στο γήπεδο, ο ρέφερι σφύριξε την έναρξη και την λήξη του αγώνα, με την ΑΕΚ να πανηγυρίζει την πρόκριση της στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος.