16.3
18:57

Ήττα-προειδοποίηση

Αν και βαθμολογικά δεν αλλάζει κάτι, η ήττα (3-1) από τον Παναθηναϊκό ήταν ένα μήνυμα για τα κορίτσια του βόλεϊ και η απόδειξη ότι όταν δεν είναι συγκεντρωμένες, μπορούν να πέσουν θύμα έκπληξης.

Καλό ξεκίνημα για τα κορίτσια του Απόστολου Οικονόμου, που παρά το γεγονός ότι δεν ξέφυγαν με διαφορά ασφαλείας κατάφεραν να πάρουν το πρώτο σετ .

Από εκεί και πέρα οι Κιτρινόμαυρες έκαναν νωθρό ξεκίνημα στο δεύτερο σετ, έμειναν πίσω ακόμα και 7 πόντους, ωστόσο επανέκαμψαν και αν και προσπάθησαν να «κλέψουν» το σετ  (22-20) τελικά ο ΠΑΟ έκανε το 1-1.

Την ίδια κακή αρχή έκανε και στο 3ο σετ η ΑΕΚ, η οποία προσπάθησε να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση αλλά δεν τα κατάφερε με τον ΠΑΟ να παίρνει το προβάδισμα στα σετ (2-1).

Σε ντέρμπι εξελίχθηκε το 4ο σετ, στο οποίο οι Κιτρινόμαυρες ανέβασαν στροφές και πέρασαν μπροστά κάνοντας το 14-15, ωστόσο οι πράσινες πέρασαν στην αντεπίθεση, ισοφάρισαν και πήραν προβάδισμα. Τελικά οι δύο ομάδες πήγαν πόντο-πόντο με τον ΠΑΟ να κάνει το τελικό 25-23 παίρνοντας την νίκη.

Τα σετ: 18-25, 25-23, 25-21, 25-23