03.3
13:50

ΑΕΚ-Νήαρ Ηστ LIVE

Το ΑΕΚ1924.grβρίσκεται στο κλειστό της Ζωφριάς και θα σας μεταφέρει live τη ροή του αγώνα της Βασίλισσας κόντρα στην Νήαρ Ηστ στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ θέλει μόνο τη νίκη για να συνεχίσει το αήττητο σερί που έχει βάλει ως στόχο μέχρι το τέλος της σεζόν.

Ο Βαγγέλης Ζιάγκος δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα καθώς και ο Ανδρονικος Γκιζόγιαννης προπονήθηκε χθες (2/3) κανονικά και αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής.

Το ματς ξεκινάει στις 16:00 ενώ μία ώρα αργότερα (17:00), ο μεγάλος αντίπαλος της Ένωσης, το Ψυχικό φιλοξενείται στον Δούκα.

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες): Ψυχικό 31*, ΑΕΚ 30*, Αμύντας 28, Αετός 27*, Πανερυθραϊκός 27, Χολαργός 26, Ένωση Ιλίου 25, Δούκας 25, Νήαρ Ηστ 24, Έσπερος ΑΟΠΑ 22, Χαλκίδα 21*, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 21*, Πέραμα 17.

*Έχουν κάνει τα ρεπό τους

Το ματς έχει ξεκινήσει

Πολυτάρχου, Βεσκούκησς,Δέσπος, Βαβάτσικος και Τζόλος για την ΑΕΚ

5′ 9-8 Η Ένωση δεν μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει

7′ 15-15 με τον Βαβάτσικο να συναργάζεται εξαιρετικά με τον Δέσπο

Αρκετά κλεψίματα από τους παίκτες της Νήαρ Ηστ

Πολύ καλή εμφάνιση από τον Βαβάτσικο

Τέλος του πρώτου δεκαλέπτου: 21-120

Δεύτερο δεκάλεπτο

11′ 24-20 και καλάθι και φάουλ για τον Γκιζόγιαννη

13′ 30-20 μέσα σε 3 λεπτάσ η ΑΕΚ φτάνει την διαφορά σε διψήφιο αριθμό για πρώτη φορά στην αναμέτρηση

16′ 42-22 η Ένωση ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι, αρκετές καλές συνργασίες από τους κιτρινόμαυρους

Πολύ καλή εμφάνιση και από τον Γκιζόγιαννη

Γενικά η ΑΕΚ δείχενι άνετη μέσα στο γήπεδο και μόνο αν αυτοκτονήσει μπορεί να χάσει αυτό το ματς

Μέσα και οι Σιαμανδούρας Καπετζόγλου. Ο Ζιάγκος φαίνεται ότι θα χρησιμοποιήσει όλουε τους παίκτες του, εκτός του Τσαπρούνη που είναι εκτός 12άδας\

19′ 48-28 ακάθεκτη η Ένωση

Ημίχρονο: 49-29

Ξεκίνησε το τρίτο δεκάλεπτο

21′ 53-31 η ΑΕΚ έχει ξεφύγει

Κουκουράβας, Φαλέκας, Δέσπος, Κοψαύτης, Γκιζόγιαννης

Πολύ καλή άμυνα από την ΑΕΚ που αναγκάζει την Νήαρ Ηστ σε λάθη

24′ 56-31 1/2 βολές από τον Δέσπο

26′ 56-36 κανένα πρόβλημα για την Βασίλισσα που οδεύει για το 3χ3 και την συνέχεια του αήττητου σερί που έχει βάλει ως στόχο.

28′ 64-36 ο Στούκας ετοιμάζεται να μπει στο ματς

Τέλος τρίτου δεκαλέπτου: 66-40

31′ 68-40 Τρίποντο ο Στούκας ξεσηκώνει τον πάγκο που τον χειροκροτά

34′ 73-44 με τον Καπετζόγλπου να παίρνει την θέση του Βεσκούκη

Τελικό αποτέλεσμα 83-53