Το AEK1924.gr βρίσκεται στο «Μιχάλης Μουρούτσος» και θα σας μεταφέρει live την αναμέτρηση της Βασίλισσας κόντρα στον Αμύντα για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος

μεγ

Μεγάλη νίκη για την που επικράτησε με 70-75 του Αμύντα

40′ 70-75

38′ 61-69 μπροστά η ΑΕΚ με τρίποντο του Κουκουράβα

35′ 54-63 μπροστά η ΑΕΚ

Μικρή διακοπή στον αγώνα

33′ 50-60 τρομερή η ΑΕΚ. Αν συνεχίσει έτσι έχει στο τσεπάκι της τη νίκη

30′ 46-54 μπροστά η ΑΕΚ στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου

Πολλά λάθη από τους διαιτητές, που κλείνουν τα μάτια για τον Αμύνα και χρεώνουν στην ΑΕΚ παραβάσεις που δεν υπάρχουν

25′ 43-52 μπροστά στο σκορ η ΑΕΚ, που έχει ανεβάσει το ρυθμό της στο δεύτερο ημίχρονο

20′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

19′ 35-42 μπροστά η Ένωση. Εκπληκτικό μπάσκετ από την ΑΕΚ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου

18′ Μετά από αρκετή ώρα η ΑΕΚ είναι ξανά μπροστά στο σκορ με 33-40, με τρίποντα των Πολυτάρχου και Βεσκούκη

17′ Ο διαιτητής της αναμέτρησης δε βλέπει ούτε βήματα, ούτε φάουλ και δίνει το δικαίωμα στον Αμύντα να προηγείται με 33-31

14′ 27-22 μπροστά ξανά ο Αμύντας

12′ 22-22 ισοφαρίζει η ΑΕΚ, με τον κόσμο στην κερκίδα να παίρνει τα πάνω του

10′ 22-18 πίσω στο σκορ η ΑΕΚ

7′ 13-17 πίσω στο σκορ η Ένωση, κάποις κάλη στην επίθεση και η ευστοχία του Αμύντα δυσκολεύουν τους παίκτες του Βαγγέλη Ζιάγκου

4′ 9-6 προβάδισμα για την ΑΕΚ, ενώ ο Φαλέκας έκανε το δεύτερο προσωπικό του φάουλ

Η 5άδα για την ΑΕΚ:  Γκιζόγιαννης, Δέσπος, Φαλέκας, Πολυτάρχου, Κοψαύτης

17.00 Το ματς ξεκίνησε

Στις κερκίδες του γηπέδου βρίσκονται και ο Αλέξης Αλεξίου με τον Κωνσταντίνος Κοτσάτος

Στο γήπεδο βρίσκονται ο Δημήτρης Λιόγας, πρώην προπονητής της ΑΕΚ, καθώς και ο Φώτης Βασιλόπουλος που έχει αγωνιστεί παλαιότερα στην Ένωση

Η ΑΕΚ θέλει μόνο τη νίκη για να συνεχίσει να βρίσκεται σε τροχιά ανόδου, κόντρα σε μια ομάδα η οποία απέχει μόλις ένα βαθμό από την 2η θέση και την Ένωση.

Ο Βαγγέλης Ζιάγκος δεν έχει αγωνιστικά προβλήματα

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στο γήπεδο και συνεχίζουν τη προθέρμανση τους

Αρκετός κόσμος της ΑΕΚ στο κλειστό της Δάφνης

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες): Ψυχικό 29*, ΑΕΚ 28*, Αμύντας 27, Πανερυθραϊκός 25, Χολαργός 25, Αετός 25*, Δούκας 24, Ένωση Ιλίου 23, Νήαρ Ηστ 22, Χαλκίδα 21, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 20*, Έσπερος ΑΟΠΑ 21, Πέραμα 16.