23.2
18:10

Πολύ δυνατοί για να… χάσουν!

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ επικράτησε με 25-23 του Πανελληνίου στην Κυψέλη και πλέον εστιάζει την προσοχή της στον τελικό Κυπέλλου κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Ο Πανελλήνιος έβαλε δύσκολα στους παίκτες του Γιάννη Αρβανίτη, καθώς ο Σαμαράς έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του με 11-9 στο ημίχρονο.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στον αγώνα, κάνοντας το σκορ 12-11 και δίνοντας άλλη τροπή στην αναμέτρηση. Τα λεπτά που ακολούθησαν ήταν… δραματικά, καθώς το ματς ήταν πραγματικά ντέρμπι με τις δύο ομάδες να παλεύουν μέχρι το τέλος για τη νίκη.

Οι «μάγκες» αποδείχθηκαν πολύ δυνατοί για να… πεθάνουν, πήραν τη νίκη και πλέον έχουν στο μυαλό τους τον τελικό του Κυπέλλου κόντρα στον ΠΑΟΚ.