23.2
13:33

Νίκη με ανατροπή

Τη νίκη με 2-1 κόντρα στον ΟΦΗ κατάφερε να πάρει η ομάδα κ17 της Ένωσης, που ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0 και συνεχίζει τις «μάχες» της για την είσοδό της στην τελική φάση του πρωταθλήματος.

Οι μικροί του Χάρη Κοπιτσή ξεκίνησαν δυναμικά τον αγώνα, ωστόσο στο 21ο λεπτό ο ΟΦΗ με εκτέλεση πέναλτι πήρε προβάδισμα στο σκορ.

Στην επανάληψη η Ένωση πίεσε ακόμα περισσότερο τον ΟΦΗ και κατάφερε στο 56ο λεπτό με κεφαλιά του Κοντοέ να φέρει ξανά το ματς στα ίσα. Τη νίκη στους «κιτρινόμαυρους» έδωσε ο Αραμπατζής, ο οποίος στο 83ο λεπτό εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για την ΑΕΚ.

Για την ΑΕΚ αγωνίστηκαν οι : Μάνης, Μαρκοπουλιώτης, Κοντοές, Ζεζάι, Σταματόπουλος, Μίχας, Αντύπας, Τζάθας, Καζβιρόπουλος, Αραμπατζής, Μωυσιάδης

Επιπλέον αγωνίστηκαν οι : Μάνης, Κουτούζης, Λίλα, Φάνης