23.2
12:57

Λειτούργησε ο «κανόνας» του ποδοσφαίρου

Η ομάδα κ16 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στο Περιστέρι, αλλά παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ Αθηνών.

Οι παίκτες του Μιχάλη Βλάχου κατάφεραν να πάρουν αμέσως τον έλεγχο του ματς, ωστόσο δεν κατάφεραν να μετατρέψουν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν σε γκολ. Μακριά από τις καλές τους εμφανίσεις το πάλεψαν μέχρι το τέλος, ώστε να κερδίσουν τον αγώνα και να μείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο «κανόνας» του ποδοσφαίρου ωστόσο  λειτούργησε και σε αυτό το ματς, καθώς αφού οι «κιτρινόμαυροι» δεν κατάφεραν να σκοράρουν η μπάλα τους τιμώρησε και το Περιστέρι κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Το γκολ ξύπνησε ακόμα περισσότερο τους παίκτες της ΑΕΚ που πάλεψαν και κατάφεραν 8 λεπτά πριν το τέλος να φέρουν το ματς στα ίσα, όταν ο Κυριαζής μετά από σέντρα του Γραμματίκα έκανε το 1-1.

Στα λεπτά που απέμεναν η Ένωση έφτασε αρκετές φορές κοντά στο γκολ, ωστόσο οι μικροί δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.