21.2
10:11

Τους κέρασε πικρό… Καφέ! (vid)

Ήταν ο Παντελής Καφές ο οποίος με κεφαλιά στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου κάνει το 1-0 και για την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ στο ματς κόντρα στον Άρη

Στο πρόσφατο παρελθόν, στις 21 Φεβρουαρίου του 2010, η Ένωση φιλοξενεί τον Άρη στο ΟΑΚΑ για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος.  Τα λεπτά κυλούσαν, οι «κίτρινοι» είχαν  περισσότερες ευκαιρίες όμως ο Παντελής Καφές βρέθηκε την κατάλληλη στιγμή στο κατάλληλο σημείο για να στείλει την μπάλα εντός της εστίας.

Στο 46’ μετά από κόρνερ του Λεονάρντο, ο Παντελής Καφές με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Σηφάκη, η οποία όμως περνάει καθαρά την γραμμή και έτσι ο διαιτητής Τσινιάρης μετράει κανονικά το γκολ για την ΑΕΚ που πανηγύρισε τη νίκη κόντρα στον Άρη.