09.2
19:40

Αήττητες «Κοριτσάρες»

Παναγιώτης Καλογερόπουλος

Το αήττητο κρατάει η ΑΕΚ καθώς και την πρώτη θέση στη βαθμολογία με τη σημερινή νίκη της επί του Μαρκόπουλου με 3-0

Παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ η ΑΕΚ στο πρώτο σετ κατάφερε εύκολα να κάνει το 1-0 με σκορ 25-12. Χαρακτηριστικό του σετ είναι ότι δόθηκαν ευκαιρίες και σε αθλήτριες οι οποίες δεν έχουν πάρει πολύ χρόνο συμμετοχής φέτος, όπως η Ιουλία Ζόρζου.

Κάτι ανάλογο έγινε και στο δεύτερο σετ με την ΑΕΚ να κυριαρχεί απέναντι σε έναν αντίπαλο που φαίνεται ότι δεν μπορεί να της φέρει αντίσταση. Σε αυτό το σετ πήρε μέρος και η νεαρή Λυδία Βλαβιανού.

Πραγματικά σε καλή μέρα η ΑΕΚ, κέρδισε και το τρίτο σετ εύκολα με και έκανε το 3-0. Κρατάει λοιπόν το αήττητο και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας

ΑΕΚ: Κις, Ρόγκα, Παπαφωτίου, Τοτσίδου, Μπορόβιντσεκ, Μέντεζ, Βλαβιανού, Ζόρζου, Γκούζου, Τσοχατζή, Παπαγεωργίου, Τζανακάκη