18.1
19:44

Τεράστιοι «Μάγκες»

Οι παίκτες του Αρβανίτη κατάφεραν να πάρουν μια σπουδαία νίκη με 23-22 απέναντι στον Δούκα – Δραματικά τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης

Η ΑΕΚ κατάφερε να πάρε τη νίκη απέναντι στο Δούκα και μένει μόνη της δεύτερη στη βαθμολογία περιμένοντας τον αγώνα του Διομίδη.

Η ομάδα του Γιάννη Αρβανίτη είχε τον έλεγχο του αγώνα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ ελάχιστες φορές και με πολύ μικρή διαφορά. Κορυφαίος παίκτης της Ένωσης ήταν ο Διονύσης Γεωργιάδης με 8 γκολ ενώ από κοντά σε απόδοση ήταν και ο Μπακαούκας με 6. Εκπληκτικός και ο Καφφάτος ο οποίος έκανε συνολικά 17 αποκρούσεις στον αγώνα.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Δούκας προσπάθησε να κλέψει τη νίκη από την ομάδα της Ένωσης η οποία όμως στάθηκε πιο έμπειρη και ολοκλήρωσε το παιχνίδι με το σκορ υπέρ της 23-22.

Τα δεκάλεπτα: 2-4, 7-6, 12-9 (ημχ.), 14-14, 18-18, 23-22

ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Καφφάτος, Μπακαούκας 6, Γεωργιάδης 7, Γιαννόπουλος, Μπαλωμένος 4, Τσακνής, Συγγάρης, Ασαρίδης, Οικονόμου, Αλβανός 1, Ναουμίδης, Τσαούσης, Παπαδιονυσίου 5, Κουρέτας, Παπαδόπουλος, Χερουβείμ.

ΔΟΥΚΑΣ (Γιώργος Κρανάκης): Μουντζουρίδης 10, Γεωργίου, Τόμπρος 1, Τζηράς 5, Γκέρτσος 3, Ζαμπούνης 1, Νικολαϊδης 2, Αργυράκης, Γεωργιάδης, Αραπακόπουλος, Ζαλώνης, Μισαηλίδης, Μαγκαφουράκης, Κλεώπας, Κοτελίδας, Στούμπης Π.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, δίλεπτα: 5-3, πέναλτι: 3/3-3/4