14.1
17:14

Ισοπαλία στο φιλικό

Η Κ20 της ΑΕΚ σε φιλικό παιχνίδι με τον Πανερυθραϊκό αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Ντανιέλ Μπατίστα να δοκιμάζει παίκτες και συστήματα

Φιλικό παιχνίδι έδωσε το απόγευμα της Δευτέρας (14/01) η Κ20 της ΑΕΚ με τον Πανερυθραϊκό με το σκορ να λήγει 1-1 και τον Μπατίστα να κάνει διάφορα πειράματα.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν δημιουργήθηκε κάποια σημαντική ευκαιρία , οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματα τους με αποτέλεσμα στο ημίχρονο να μην έχουν ανοίξει το σκορ.

Στην επανάληψη η ΑΕΚ ήταν αυτή που δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, με τον Πάσχο να ανοίγει το σκορ αλλά τον διαιτητή να το ακυρώνει. Στη συνέχεια η ομάδα της Νέας Ερυθραίας έκανε το 1-0, όμως λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ματς, ο Ξόμπλιος με κεφαλιά έκανε το 1-1 για την Ένωση. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ είχε και δοκάρι με τον Δημγκιώκα.

ΑΕΚ: Παπουρτζής, Αργυρίου, Κοντίδης, Παληαρούτας, Ντούμπερετ, Μπαλτιμάς, Δημγκιώκας, Ξόμπλιος, Σακκόπυλος, Κοτάτης, Πάσχος (υπό δοκιμή)

Αλλαγές: Πετρόπουλος (υπο δοκιμή), Γραμματίκας (Κ16), Καρβουνίδης (Κ16), Μπάρδης

Απυσίες: Ναυπλιώτης και Βλάχος λόγω Εθνικής Κ18