08.1
15:13

Φιλική ήττα για τους νέους

Η ομάδα Κ20 της ΑΕΚ γνώρισε την ήττα (2-1) από τον Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλικό παιχνίδι. Δοκιμάστηκαν δύο νέοι παίκτες από τον Μπατίστα αλλά και δύο από την Κ17. Το ΑΕΚ1924.gr ήταν εκεί και σας μεταφέρει το ρεπορτάζ!

Τη ήττα με 2-1 σε φιλικό παιχνίδι γνώρισε η ομάδα των Κ20 της ΑΕΚ κόντρα στον Απόλλωνα. Στο ματς ο Ντάνιελ Μπατίστα χρησιμοποίησε τους αναπληρωματικούς ενώ δοκίμασε και δύο νέους παίκτες.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε σε ήρεμους ρυθμούς, η ΑΕΚ με τους αναπληρωματικούς στην βασική ενδεκάδα αλλά και τους δύο υπό δοκιμή παίκτες δεν έκανε κάποια ουσιατσική φάση, με αποτέλεσμα στο 25’ να δεχθεί γκολ από τον αντίπαλο.

Στην επανάληψη, η Ένωση εμφανίστηκε ανεβασμένη με μοναδική αλλαγή αυτή του τερματοφύλακα, καθώς τη θέση του Παπουρτζή πήρε ο Μυλωνόπουλος. Οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν δυνατά και παίζοντας επιθετικό ποδόσφαιρο έφτασαν στην ισοφάριση στο 65’ με γκολ του Ξόμπλιου. Στη συνέχεια η εικόνα της ομάδας άλλαξε, μετά και τις αρκετές αλλαγές που έκανε ο προπονητής, με τους δύο παίκτες από το Κ16 να παίρνουν θέση στην 11άδα, με αποτέλεσμα ο Απόλλωνας να περάσει ξανά μπροστά στο 80’ κάνοντας το τελικό 2-1

Η εντεκάδα: Πλαστουργός, Ξόμπλιος, Μπαλτιμάς, Δημγκιόκας, Παλιαρούτας, Σακόπουλος, Κοτάτης, Κοντίδης,Παπουρτζής, δύο παίκτες υπό δοκιμήν

Οι αλλαγές: Μυλωνόπουλος, Ντούμπερετ, Βιτάλης, Καρβουνίδης, Χατζησωφρονίου, Γαρουφαλιάς, Ερέκι

Περισσότερα ρεπορτάζ και φωτογραφικό υλικό σε λίγο….