23.11
22:00

“Τρίποντο” με την υπογραφή του Τσεβά

Ακόμα μια νίκη πρόσθεσε στο δυναμικό της σήμερα η δεύτερη ομάδα της Ένωσης, που επικράτησε με 2-0 του Λεβαδειακού στο Καπανδρίτι, με διπλό σκόρερ τον Βασίλη Τσεβά.

Οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά δυναμικά στο παιχνίδι, ωστόσο το μόνο που κατάφεραν ήταν η μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω, χωρις να δημιουργείτε καμία αξιόλογη φάση στα καρέ των δύο γκολκίπερ.

Αυτό που έψαχναν οι παίκτες του Ντανιέλ Μπατίστα ήταν να «χτυπήσουν» στην αντεπίθεση, κάτι που ουσιαστικά έκαναν. Ο Μπαλτιμάς έβγαλε ωραία σέντρα στην καρδιά της περιοχής, με τους αμυντικούς του Λεβαδειακού να διώχνουν σε κόρνερ. Μετά την εκτέλεσή του η Ένωση είχε δοκάρι και στην επιστροφή της μπάλας ο Βασίλης Τσεβάς από κοντά άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.

Κάπως έτσι τελείωσε ρο πρώτο ημίχρονο, με τους «κιτρινόμαυρους» να είναι πιο αποτελεσματική. Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν. Η Ένωση έδειξε ότι είχε τον πρώτο λόγο στο παιχνίδι, δημιούργησε φάσεις αλλά κατάφερε να φτάσει στο γκολ πάλι με τον Βασίλη Τσεβά.

Ο Κέζος έβγαλε μια εκπληκτική μπαλιά, ο Τσεβάς βγήκε μόνος του στη μεγάλη περιοχή και με ένα πολύ ωραίο πλασέ ανέβασε το δίχτυ του σκορ στο 2-0.

Στη συνέχεια ο αγώνας δεν είχε ουσία. Ο Λεβαδειακός πίεσε, η ΑΕΚ κρατούσε την μπάλα και το παιχνίδι έμεινε στο 2-0.

ΑΕΚ: Μοσχονάς, Ναυπλιώτης, Βλάχος, Κοζάκης, Ερέκι, Αργυρίου, Δημγκιόκας(84’ Πλαστουργός), Τσεβάς, Γροντής, Μπαλτιμάς(68’ Κέζος), Νικολόπουλος(57’ Μάλτσι)