21.9
21:00

Με Φιλαθλητικό ο τελικός

Ο Φιλαθλητικός ήταν ο μεγάλος νικητής της αναμέτρησης με τη Χαλκίδα και μάλιστα θα είναι ο αντίπαλος της ΑΕΚ στο σημερινό παιχνίδι

Η ΑΕΚ μετά την επικράτηση της κόντρα στο Λαύριο σε ένα δυνατό φιλικό καλείται σήμερα να αντιμετωπίσει ακόμα έναν δυνατό αντίπαλο. Στο δεύτερο αγώνα του τουρνουά που διοργανώνει η «Βασίλισσα» στο κλειστό των Άνω Λιοσίων, ο Φιλαθλητικός (ομάδα Α2 κατηγορίας) επικράτησε άνετα της Χαλκίδας και σήμερα (17:00) θα βρεθεί στο δρόμο της ΑΕΚ  στον τελικό. Οι «κιτρινόμαυροι» που έχουν δείξει αρκετά καλά στοιχεία μέχρι στιγμής, θα αγωνιστούν κόντρα σε μια ομάδα ανώτερης κατηγορίας και θα τεστάρουν τις δυνάμεις τους ενόψει της δύ
σκολης φετινής σεζόν. Ο κόσμος που βρέθηκε χθες στο κλειστό της Ζωφριάς δεν ήταν αυτός που περίμεναν οι άνθρωποι της Ένωσης, που σήμερα ελπίζουν να δουν τις εξέδρες γεμάτες από κόσμο που θα στηρίξει την ομάδα.