10.12
13:00

Νέα εμφατική νίκη για την ΑΕΚ

Με ακόμα μια εμφατική νίκη και σκορ 12-2, αυτή τη φορά επί της ουραγού Elite, η ομάδα futsal της ΑΕΚ συνέχισε το σερί των θετικών της αποτελεσμάτων, παραμένοντας σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Με νέο look (κιτρινόμαυρες ριγέ εμφανίσεις) και παρουσία του προέδρου της ΠΑΕ, το συγκρότημα του κ.Ζιάβα εμφανίστηκε σοβαρό καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, απέναντι σε μια ομάδα που είναι φιλότιμη και δε τα παρατάει όποιο κι αν είναι το σκορ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και από πολύ νωρίς βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 4-0από το πρώτο κιόλας 1ολεπτο χάρη στα γκολ των Μάνου (3′), Θανασάι (7′), Στουπάθη (8′) και Ηλιάδη (10′).

Η ΑΕΚ είχε τις ευκαιρίες να διευρύνει κι άλλο το σκορ, αλλά παρόλαυτά κατάφερε να βρεί το δρόμο προς τα δίχτυα σχεδόν με τη λήξη του ημιχρόνου με τον Θανασάι (20′) ο οποίος διαμόρφωσε το 5-0.

Ο ρυθμός της «Ενωσης» ήταν καταιγιστικός και στο 2ο ημίχρονο, με τους παίχτες της να σκοράρουν κατά ρυπάς, όπου μετά το 6-0 (Αρτινός 23′), μέσα σε ένα 5 λεπτο, από το 29′ ως το 34′ εκτόξευσαν το σκορ στο 10-0 με τους Μάνο (28′), Ασημακόπουλο (29′), Κατσάμπα (32′) και Ζιάκα (34′) ενώ λίγο αργότερα ο Αρτινός σημείωσε το 2ο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 11-0.

Η Elite δεν τα παράτησε ούτε στιγμή και παρά τον παθητικό της ρόλο έψαξε το γκολ, το οποίο και πέτυχε στο 37‘, μειώνοντας σε 11-1, ωστόσο η ΑΕΚ δεν είχε κλείσει τον λογαριασμό και με τον Δελλαπόρτα έκανε το 12-1.

Την τελευταία πινελιά στο ματς έβαλαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι κατάφεραν να σημειώσουν ακόμα ένα γκολ με τη λήξη του παιχνιδιού, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 12-2!

Πηγή: futsal365