20.11
10:40

Δεν τα κατάφερε στο ντέρμπι κορυφής

Την ήττα με 3-0 δέχθηκε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας από τον Δούκα, στο ντέρμπι της 10η αγωνιστικής.

Οι Κιτρινόμαυροι δεν κατάφεραν να τελειώσουν τις φάσεις που δημιούργησαν στην επίθεση, ενώ και τα λάθη της άμυνας τους στέρησαν τη νίκη.

Το αυτογκόλ του Σκουτέλη στο πρώτο ημίχρονο έδωσε προβάδισμα στον Δούκα με 1-0, ενώ στην επανάληψη η Ένωση δέχθηκε δύο γκολ σε άδειο τέρμα, στην προσπάθεια που έκανε να παίξει με παίκτη παραπάνω και να γυρίσει το ματς.

Πλέον η Ένωση βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς, ενώ πρώτος είναι ο Δούκας με 25.

ΑΕΚ: Αχής, Θεοφίλου, Παπαευστρατίου, Ηλιάδης, Αρτινός, Ζιάκας, Θεοδωρόπουλος, Συκαράς, Σκουτέλης, Στουπάθης, Κατσάμπας, Ταρνανίδης, Ασημακόπουλος και Βλυσίδης.