11.8
10:50

Match Money: Με «Φελιπάο» και δύο Under

Πάμε να δούμε τα σημερινά ματς του κουπονιού (Γιουρόπα και Κόνφερενς Λιγκ δεσπόζουν) με στόχο να συνεχίσουμε στο εντυπωσιακό 4/4 του διημέρου από το κείμενο της Τρίτης που είχε και μια «μπόμπα» από το Λιγκ Καπ.

Δες εδώ όλα τα προγνωστικά στοιχήματος του Match Money!

No bet οι ελληνικές ομάδες

Τα ματς των τριών ελληνικών ομάδων δεν προσφέρουν κάτι στοιχηματικά. Ο Παναθηναϊκός έδειξε πιο πίσω σε ετοιμότητα, ταχύτητα, λύσεις από την Σλάβια και τώρα καλείται να κερδίσει με τουλάχιστον δύο γκολ για να πάει παράταση. Το ίδιο δύσκολο και το ίδιο «σκορ» κυνηγάει και ο Αρης απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, εδώ η διαφορά έγκειται στο ότι οι Ισραηλινοί έδειξαν απλά καλύτεροι ως ομάδα από τους Θεσσαλονικείς. Οσον αφορά το παιχνίδι του Ολυμπιακού η νίκη του ανέβηκε στο 2,50 από το 2,00 αλλά και πάλι δεν… πείθει. Ισως να σηκώνει εδώ ένα μικρό μπετ το G/G αλλά άστο να πάει.

Δεν μπορούν

Το πρώτο ματς της Σαχτιόρ με την Κλουζ (0-0) ήταν ένα κακό ποδοσφαιρικό παιχνίδι με ελάχιστες ευκαιρίες. Οι μεν Λευκορώσοι ήθελαν αλλά δεν μπορούσαν, οι δε Ρουμάνοι με πολλές ελλείψεις επιθετικά ούτε πολύ-ήθελαν, ούτε μπορούσαν. Ρεβάνς τώρα, με την Κλουζ να είναι σε μια αναστάτωση για πολλά θέματα και λογικά την Σαχτιόρ να πηγαίνει να παίξει κλειστά για να το «κλέψει». Στο 1,72 το Under 2,5 μας κάνει.

Σφιχτή

Η Νταντί Γιουνάιτεντ στην επιστροφή της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις ύστερα από πολλά χρόνια νίκησε στο πρώτο ματς με 1-0 την Αλκμάαρ και πάει στην Ολλανδία για το μπαμ. Επαιξε πολύ σφιχτά και εξολόθρευσε την ποιοτικότερη αντίπαλό της, με τον ίδιο τρόπο θα παίξει και στην Ολλανδία και με την Αλκμάαρ να έχει δύο απουσίες οργανωτικά στα εξτρέμ, ίσως να έχει και πάλι προβλήματα. Το Under 2,5 έχει αξία στο 2,25, όπως και το ασιατικό Under 3 στο 1,75 και αυτό θα πάρουμε.

Και καλύτερη και Σκολάρι

Πάμε και στη Νότιο Αμερική, στο Κόπα Λιμπερταδόρες. Η Εστουδιάντες απέσπασε το 0-0 στη Βραζιλία από την Ατλέτικο Παραναένσε αλλά ήταν πολύ τυχερή, υπήρξαν οριακές φάσεις που ακυρώθηκαν γκολ και πέναλτι (μέσω VAR) για τους αντιπάλους της και γλίτωσε. Φαβορί του 2,10-2,20 πάντως απέναντι στην Ατλέτικο του Λουίζ Φελίπε «Φελιπάο» Σκολάρι, δεν είναι, το σετ έχει λάθος και θα το χτυπήσουμε. Ατλέτικο Παραναένσε στο DNB σε απόδοση 2,50 παίζεται, όπως φυσικά και το Χ2 στο 1,72. Είναι και καλύτερη ομάδα και «μανούλα» ο Σκολάρι, απλά θέλει και το «Χ» μέσα σε κάθε μπετ, αφού πάντα εγκυμονεί κινδύνους μια ρεβάνς και σε ισοπαλία θα έχουμε παράταση (δεν μετράει το εκτός έδρας γκολ).

Στο www.matchmoney.com.gr πρέπει πάντα να ρίχνεις μια ματιά για όλα τα τελευταία νέα και όλες τις αναλύσεις.