31.3
17:30

Στοίχημα: Ελλάδα με 1.80 και Αγγλία σε combo στο 3.55

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (31/03) περιλαμβάνει δύο αναμετρήσεις, από την 3η αγωνιστική των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022.

Η Ελλάδα μετά την ισοπαλία στην πρεμιέρα με την Ισπανία, υποδέχεται τη Γεωργία. Την ίδια ώρα (21:45), η Αγγλία φιλοξενεί στο Λονδίνο την Πολωνία, που θα παραταχθεί χωρίς τον ηγέτη Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι.

Δείτε τα τελευταία νέα από όλα τα νόμιμα καζίνο στην Ελλάδα.

ΕΛΛΑΔΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ (21:45)

Η Ελλάδα δεν αγωνίστηκε στη δεύτερη ημέρα της προκριματικής φάσης, καθώς είχε ρεπό στον 2ο όμιλο. Έδωσε φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την Ονδούρα, επικράτησε 2-1 και έδειξε πανέτοιμη για το σημερινό παιχνίδι με τη Γεωργία. Στην πρεμιέρα έκανε την υπέρβαση στην Γρανάδα με την Ισπανία, απέσπασε ισοπαλία 1-1 και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της. Βρέθηκε να χάνει στο 33ο λεπτό, ισοφάρισε με το πέναλτι του Μπακασέτα (56′) και διατήρησε μέχρι τέλους τον βαθμό. Διεύρυνε το αήττητο σερί σε επτά αναμετρήσεις, με απολογισμό τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Σε αυτό το διάστημα το Under 2.5 Goal εμφανίστηκε σε πέντε περιπτώσεις.

Η Γεωργία στάθηκε αξιοπρεπέστατα κόντρα στην Ισπανία και παρουσιάστηκε ανταγωνιστική. Ωστόσο ηττήθηκε εντός έδρας με σκορ 2-1 στις καθυστερήσεις, σε αναμέτρηση που προηγήθηκε στο 43ο λεπτό. Στη συνέχεια δέχθηκε πίεση και υπέκυψε στο τέλος, με τον τερματοφύλακα Λόρια να φέρει ευθύνη στο δεύτερο γκολ. Δεύτερη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές στον όμιλο, σε όλες ηττήθηκε με ακριβώς ένα γκολ διαφορά. Χωρίς νίκη στις επτά πρόσφατες υποχρεώσεις, με τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες απολογισμό. Σε αυτό το διάστημα απέτυχε να κρατήσει το μηδέν σε έξι περιπτώσεις.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Η Ελλάδα έδειξε πανέτοιμη στην πρεμιέρα, η Γεωργία ανταγωνιστική αλλά δεν είχε ουσία. Το μομέντουμ δείχνει Ελλάδα, ποντάρισμα στον άσο με 1.80 απόδοση στο Stoiximan.

Βρείτε εδώ δωρεάν φρουτάκια για διασκέδαση.

ΑΓΓΛΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ (21:45)

Η Αγγλία επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί, με τη νίκη 2-0 στα Τίρανα κόντρα στην Αλβανία. Σκόραρε από μία φορά σε κάθε ημίχρονο, ωστόσο δεν απέφυγε τα λάθη στην άμυνα σε 2-3 περιπτώσεις. Δεύτερη επιτυχία στον όμιλο της προκριματικής φάσης, έχοντας κρατήσει το μηδέν σε ισάριθμες περιπτώσεις. Επέκτεινε το αήττητο σερί σε 23 αναμετρήσεις στα προκριματικά του Μουντιάλ, με απολογισμό: 17 νίκες και έξι ισοπαλίες. Με No Goal ολοκληρώθηκαν οι έξι τελευταίες αναμετρήσεις. Σε αυτό το διάστημα απέτυχε να σκοράρει σε δύο παιχνίδια. Στο αγωνιστικό κομμάτι δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Σάκα (μεσοεπιθετικός/Άρσεναλ) και Ράσφορντ (επιθετικός/Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ).

Η Πολωνία πέτυχε την πρώτη νίκη στον όμιλο, επικρατώντας εντός έδρας με σκορ 3-0 απέναντι στην αδύναμη Ανδόρα. Προηγήθηκε στο 30ο λεπτό στη συνέχεια βρήκε περισσότερους κενούς χώρους, σκόραρε ακόμα δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά από δύο αγωνιστικές έχει τέσσερις βαθμούς, προερχόμενη από 12 διαδοχικά Over 2.5 Goal σε προκριματική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου. Θα κακά νέα ήρθαν από τον τραυματισμό του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Ο επιθετικός της Μπάγερν Μονάχου έγινε αναγκαστική αλλαγή και θα απουσιάσει για περίπου ένα μήνα. Συνεχίζει εκτός ο βασικός στη μεσαία γραμμή Κλιχ (Λιντς), με τον τεχνικό Πάουλο Σόουζα να πονοκεφαλιάζει για τον καταρτισμό της αρχικής ενδεκάδας.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Η Αγγλία ξεκίνησε θετικά τις υποχρεώσεις στον όμιλο, ωστόσο το 2/2 έγινε με αρκετά χαμηλής δυναμικότητας αντιπάλους. Η Πολωνία διαθέτει ποιότητα και παρά την απουσία του ηγέτη Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, μπορεί να παρουσιαστεί ανταγωνιστική. Σε χαμηλή απόδοση ο άσος και απορρίπτεται με συνοπτικές διαδικασίες, αξίζει το ρίσκο στο καλοπληρωμένο combo 1+Goal/Goal με απόδοση 3.55 στο Stoiximan.