07.1
17:04

Στοίχημα: Με το combo του ΠΑΟΚ στο 2.10

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (07/01) περιλαμβάνει δύο αναμετρήσεις από την ελληνική Σούπερ Λιγκ. Αρχικά, ο Άρης υποδέχεται τον Βόλο και αργότερα ο ΠΑΟΚ δοκιμάζεται στο Περιστέρι με αντίπαλο τον Ατρόμητο.

Δείτε τις στοιχηματικές εταιρίες που θα ξεχωρίσουν το 2021!

ΑΡΗΣ – ΒΟΛΟΣ (17:15)

Ο Άρης μπήκε νωθρά στο 2021 και ηττήθηκε εκτός έδρας με σκορ 2-0 από την ουραγό Λαμία. Πριν καν καταλάβει τι συνέβη, δέχθηκε δύο γκολ μέχρι το 17ο λεπτό και στη συνέχεια ο κάκιστος αγωνιστικός χώρος δεν τον βοήθησε να αντιδράσει. Δόθηκε τέλος στο θετικό σερί των τεσσάρων (τρεις νίκες, μία ισοπαλία) αναμετρήσεων στη Σούπερ Λιγκ, ενώ απέτυχε να σκοράρει για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα. Απέχει στο -9 από την κορυφή με ένα ματς λιγότερο. Δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Σούντγκρεν (βασικός μπακ). Εξέτισε από τιμωρία και επιστρέφει ο Σάκιτς (μπακ).

Ο Βόλος νίκησε εντός έδρας με σκορ 1-0 τον Ατρόμητο, με γκολ στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης. Στη συνέχεια άντεξε στην πίεση, γλίτωσε το γκολ σε 2-3 περιπτώσεις και επέστρεψε στα τρίποντα μετά από οκτώ (έξι ισοπαλίες, δύο ήττες) αγωνιστικές. Κράτησε το μηδέν για τρίτη φορά στη σεζόν και σε συνολικά 14 υποχρεώσεις. Παραμένει σταθερά στην πρώτη εξάδα, έχει 19 βαθμούς και απέχει στο +1 από την 7η θέση και τον Αστέρα Τρίπολης. Παρελθόν αποτελεί ο Ουάρντα (επιθετικός), που μετακόμισε στον ΠΑΟΚ. Εκτός αποστολής οι Τέκιο, Δημόπουλος (αμυντικοί), Τσοκάνης και Νίνης (χαφ).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Αναμένεται αντίδραση από τον Άρη, που θέλει να δώσει απαντήσεις μετά την ήττα στη Λαμία. Ο Βόλος διαθέτει αξιόμαχο σύνολο και σε καμία περίπτωση δεν είναι χαμένος από χέρι. Δύσκολα θα ξεφύγει το σκορ σε υπερβολικά επίπεδα, πάμε με τα 2-3 γκολ σε απόδοση 1.97 στην  Interwetten.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΟΚ (19:30)

Ο Ατρόμητος ηττήθηκε εκτός έδρας με σκορ 1-0 από τον Βόλο. Δέχθηκε το καθοριστικό γκολ στο 36ο λεπτό, στη συνέχεια είχε ευκαιρίες να φθάσει στην ισοφάρισε, αλλά απέτυχε να τις αξιοποιήσει. Απέτυχε να σκοράρει για δεύτερο σερί παιχνίδι στην ελληνική Σούπερ Λιγκ, αγνοεί το τρίποντο για πέντε διαδοχικές αγωνιστικές, με απολογισμό: τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Απέχει στο -5 από την εξάδα και τον Βόλο, με ένα παιχνίδι λιγότερο. Με No Goal ολοκληρώθηκαν οι οκτώ από τις 10 πρόσφατες υποχρεώσεις στην κατηγορία. Δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Τομάσεβιτς (μπακ). Παρελθόν από την ομάδα αποτελεί ο Ρισβάνης (στόπερ).

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με το αριστερό το 2021 και την εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Λάρισας. Πίσω στο σκορ από το 69ο λεπτό, στη συνέχεια πίεσε και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει με το πέναλτι του Βιεϊρίνια στις καθυστερήσεις. Ο Πορτογάλος μετά το τέλος της αναμέτρησης δεν κρύφτηκε, τονίζοντας πως η ομάδα πραγματοποίησε μέτρια εμφάνιση. Απέτυχε να εκμεταλλευθεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, πλέον απέχει στο -10 από την κορυφή και τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό με ένα ματς λιγότερο. Μόλις μία νίκη στις τρεις τελευταίες υποχρεώσεις στη Σούπερ Λιγκ, με απολογισμό: μία ισοπαλία και μία ήττα. Απέκτησε τους Κρμέντσικ και Ουάρντα (επιθετικοί). Σταθερά εκτός ο τραυματίας Μιχάι (στόπερ). Δεν υπολογίζονται οι Μπίσεσβαρ (μέσος) και Ζαμπά (εξτρέμ).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Σε καθοδική πορεία ο Ατρόμητος, τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ δεν έχει περιθώρια για νέα βαθμολογική απώλεια. Σε συνδυασμό με τη θετική παράδοση των φιλοξενούμενων, καταλήγουμε σε ποντάρισμα υπέρ τους. Επιλογή το combo 2+Over 1.5 Goal με απόδοση 2.10 στο Stoiximan.