24.12
14:20

Στοίχημα: Με το 2.52 της Δόξας Κατωκοπιάς και ειδικό με ισοπαλία

Ελάχιστες οι στοιχηματικές επιλογές στο πρόγραμμα της Πέμπτης (24/12). Υπάρχει δραστηριότητα στο κυπριακό πρωτάθλημα με τη 16η αγωνιστική και τα ζευγάρια: Δόξα Κατωκοπιάς-Ολυμπιακός Λευκωσίας και Ερμής Αραδίππου-Εθνικός Άχνας.

Δείτε πως μπορείτε να παίξετε δωρεάν ρουλέτα και Blackjack.

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ (16:00)

Η Δόξα Κατωκοπιάς επέστρεψε άμεσα στα νικηφόρα αποτελέσματα, με το εκτός έδρας 1-0 απέναντι στον Εθνικό Άχνας. Πέτυχε το καθοριστικό γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, στη συνέχεια στάθηκε τυχερή και γλίτωσε την ισοφάριση. Αποτέλεσμα που κρίνεται απόλυτα ικανοποιητικό με με βάση την εικόνα της, κάλλιστα θα μπορούσε ακόμα και να ηττηθεί. Μετά από 15 αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα, έχει απόλυτα ισορροπημένο απολογισμό. Πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες, βρίσκεται στην 8η θέση με 20 βαθμούς και πραγματοποιεί θετική σεζόν. Με Under 2.5+No Goal ολοκληρώθηκαν οι επτά από τις οκτώ πρόσφατες υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα Κύπρου.

Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας ταλαιπωρήθηκε τις τρεις τελευταίες εβδομάδες από κρούσματα Covid. Οι αναμετρήσεις αναβλήθηκαν και επιστρέψει στη δράση, μετά τις 05/12 και την εκτός έδρας ήττα με σκορ 4-0 από την ΑΕΚ Λάρνακας. Αποτέλεσμα που διέκοψε το θετικό σερί των πέντε (τέσσερις νίκες, μία ισοπαλίες) αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα. Πραγματοποιεί αρκετά ικανοποιητική σεζόν, μετά από 13 αναμετρήσεις έχει συγκεντρώσει 22 βαθμούς και βρίσκεται σταθερά μέσα στην εξάδα. Σε αυτό το διάστημα έχει φέρει μόλις μία ισοπαλία, με απολογισμό: επτά νίκες και πέντε ισοπαλίες. Ο τεχνικός Κώστας Σεραφείμ αντιμετωπίζει αρκετά προβλήματα απουσιών, καθώς από την πρώτη ομάδα έχει διαθέσιμους μόλις 12 ποδοσφαιριστές.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας προέρχεται από αγωνιστική απραξία τριών εβδομάδων. Ταυτόχρονα θα παραταχθεί μισός στο σημερινό παιχνίδι, με τη Δόξα Κατωκοπιάς να αποκτάει οριακό προβάδισμα . Ποντάρισμα στο combo 1Χ+Over 1.5 Goal με απόδοση 2.52 στο Stoiximan.

ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ (18:00)

Ο Ερμής Αραδίππου ηττήθηκε με σκορ 4-0 στη Λεμεσό από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Απόλλωνα. Δέχθηκε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τη διαφορά ανωτερότητας και ποιότητας μεταξύ των δύο ομάδων να είναι εμφανέστατη. Παρέμεινε χωρίς νίκη για έβδομη (πέντε ισοπαλίες, δύο ήττες) διαδοχική αναμέτρηση στο κυπριακό πρωτάθλημα, με πιο πρόσφατη στις 28/10. Σε αυτό το διάστημα απέτυχε να κρατήσει το μηδέν σε τέσσερις περιπτώσεις, ενώ σκόραρε σε τρεις υποχρεώσεις. Με No Goal ολοκληρώθηκαν οι 10 από τις 15 φετινές αγωνιστικές.

Ο Εθνικός Άχνας συνέχισε τα απογοητευτικά αποτελέσματα, ηττήθηκε εντός έδρας με σκορ 1-0 από τη Δόξα Κατωκοπιάς. Δέχθηκε το καθοριστικό γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, σε αναμέτρηση που ήταν καλύτερος και είχε κλασικές ευκαιρίες για να πάρει ακόμα και το τρίποντο. Αγνοεί τη χαρά της νίκης για 14 (πέντε ισοπαλίες, εννέα ήττες) διαδοχικές αναμετρήσεις στο κυπριακό πρωτάθλημα, μοναδική στην πρεμιέρα και συγκεκριμένα στις 26/08 με το 2-0 κόντρα στο Παραλίμνι. Διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη επίθεση με 10 γκολ και την τρίτη χειρότερη άμυνα με 25 τέρματα. Παραμένει σταθερά στις δύο τελευταίες θέσεις, κρίνουμε πως δύσκολα μπορεί να αντιστρέψει την κατάσταση και να σκαρφαλώσει ψηλότερα.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Ισορροπημένο ζευγάρι με τις δύο ομάδες να προέρχονται από μεγάλα σερί χωρίς νίκες. Απελπιστική η κατάσταση στον Εθνικό Άχνας, σε λίγο καλύτερη μοίρα ο Ερμής Αραδίππου και δύσκολα βγαίνει άκρη με ποντάρισμα σε σημείο. Αμφότερες σκοράρουν με το σταγονόμετρο, δύσκολα θα ανοίξει ο ρυθμός και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Επιλογή η ισοπαλία στο πρώτο 45λεπτο με απόδοση 2.07 στο Stoiximan.