12:50

Προβάδισμα για Αραράτ μεν, αλλά…

Γράφει ο Highlander

Παίξε νόμιμα στο interwetten casino

Τρίτωσε το κακό με την Βιτέμπσκ, η οποία δεν επέτρεψε χθες το απόγευμα να περάσει η ισοπαλία στο τέλος του πρώτου μέρους, μιας και προηγήθηκε από το 10ο λεπτό απέναντι στην Ρουχ Μπρεστ και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 0-1. Ξαναγυρίσαμε στο αρνητικό και ελπίζουμε αυτό να αλλάξει.

Πάμε προς την Αρμενία, εκεί όπου η Νόα υποδέχεται την πρωτοπόρο της λίγκας Αραράτ. Η γηπεδούχος ηττήθηκε στο τελευταίο ματς με 2-0 από την Σιράκ Γκιουμρί εκτός έδρας, σε ένα ματς στο οποίο επιθετικά ήταν λίγη, ενώ αυτή ήταν η πρώτη ήττα της μετά από έξι θετικά αποτελέσματα. Στα τέσσερα από τα έξι πιο πρόσφατα ματς κράτησε και το μηδέν στην άμυνα η Νόα, η οποία έχει υψηλές βλέψεις, θέλει να βρεθεί στην 2η θέση, από την οποία δεν απέχει πολύ.

Από την άλλη μεριά, η Αραράτ βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με απόσταση επτά βαθμών από την δεύτερη Αλασκέρτ και έχει τη δυνατότητα να πάρει απόσταση 10 πόντων με νίκη σήμερα, έστω και αν θα έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Είναι αήττητη για 15 ματς στη σειρά, μετρώντας και επτά νίκες στα 9 τελευταία παιχνίδια της.

Σαφώς και δεν θα είναι εύκολο το ματς, αρχικά θα πάμε με την ισοπαλία στο τέλος του πρώτου μέρους σε απόδοση 2.20.