14:49

Με τα γκολ σε ΗΠΑ, Βραζιλία!

«Κουτσουρεμένο» είναι το πρόγραμμα της Τρίτης, αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν επιλογές. Το βάρος πέφτει σε Βραζιλία και ΗΠΑ, ενώ δράση ακόμα υπάρχει σε Ιαπωνία και Euro U-21.

Νέα Υόρκη Σίτι – Νιου Ίνγκλαντ

Είχε κακή παρουσία στο Κολόμπους και ηττήθηκε δίκαια με σκορ 2-1 από τους «Κρου» η Νέα Υόρκη Σίτι. Οι «μπλε» διανύουν περίοδο μεγάλου ντεφορμαρίσματος και είναι χαρακτηριστικό πως στα τελευταία τους πέντε παιχνίδια, έχουν πανηγυρίσει μόλις μία φορά τη νίκη. Ανάλογη βέβαια, είναι και η εικόνα της Νιού Ίνγκλαντ, που αγνοεί το τρίποντο στις εννιά τελευταίες αναμετρήσεις της. Στο τελευταίο της ματς, «κόλλησε» δίκαια στο 1-1 με το Πόρτλαντ εντός έδρας. Το έργο της απόψε είναι ακόμα πιο δύσκολο, μιας και η Σίτι είναι «δυνατή» στα εντός. Για αυτό και δίνουμε στον άσο τον πρώτο λόγο. Για να τον κάνουμε και πιο ελκυστικό, θα τον αγοράσουμε σε combo με το over 1.5.

Ιντερνασιονάλ – Φλαμένγκο

Η Ιντερνασιονάλ πήγε στο Μπέλο Οριζόντε για το αποτέλεσμα και πήρε το 0-0 από το ματς με την Κρουζέιρο. Πιέστηκε στην επανάληψη, αλλά στάθηκε όρθια διευρύνοντας το αήττητο σερί της στα επτά παιχνίδια πλέον. Μάλιστα, σε αυτό το διάστημα δεν έχει καν δεχθεί γκολ. Στον αντίποδα, η Φλαμένγκο γνώρισε ήττα – σοκ μέσα στο «Μαρακανά», με σκορ 1-0 από τη νεοφώτιστη Σεαρά. Ήταν ανώτερη, κακώς της ακυρώθηκε γκολ και δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο τέρμα που δέχθηκε, με τον κόσμο στο τέλος να αποδοκιμάζει έντονα. Εκτός έδρας η «Φλα» δυσκολεύεται πολύ. Πόσο μάλλον σε μια έδρα σαν αυτή της Ιντερνασιονάλ. Πάντως, το σκορ δεν θα ξεφύγει και για αυτό θα πάμε στο στοιχημα προγνωστικα με την επιλογή των «2-3 γκολ».