09.5
22:01

Γραμματικός: «Βελτιωθήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο, κερδίσαμε δίκαια!»

Ο προπονητής της ΑΕΚ σε δηλώσεις του μετά τη μεγάλη νίκη της ομάδας του, τόνισε ότι βελτιώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να πάρουν την νίκη, καθώς όπως πρόσθεσε κέρδισαν δίκαια.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Νίκου Γραμματικού στο e-handball:

«H αλήθεια είναι ότι κάνοντας στη Θεσσαλονίκη το 1-0 ξέραμε ότι ο ΠΑΟΚ θα αντιδράσει. Είναι μια μεγάλη ομάδα και ένα σπουδαίο κλαμπ και το έκανε.Έβαλε περισσότερο τρέξιμο μέσα στο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο θεωρώ ότι σημαδέψαμε σε κάποια σουτ τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ειδικά από τα έξι μέτρα. Διορθώσαμε την άμυνα μας σε 5-1 για να πάρουμε και κάποιες επαφές. Είμαστε μια ομάδα που της ταιριάζει το τρέξιμο, φτιάξαμε και λίγο τα σουτ και έτσι μειώσαμε και πήγαμε στο ένα γκολ τη διαφορά στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος φτιάξαμε αρκετά πράγματα, σημαδέψαμε κάποιους παίκτες που θέλαμε και θεωρώ ότι κερδίσαμε δίκαια.

Για το επόμενο ματς με την Ποτάϊσα Τούρντα: «Είναι μια ομάδα με αρκετά καλό μπάτζετ σε σχέση με τα δικά μας δεδομένα. Συμμετέχει σε ένα πρωτάθλημα καλύτερο από το δικό μας. Είναι μια σκληρή ομάδα με γεμάτο ρόστερ. Είναι μια ομάδα που έχει εμπειρία και θέλει αυτόν τον τίτλο αφού και πέρσι έπαιξε τελικό. Σίγουρα είναι το φαβορί αλλά είναι τελικοί»