25.4
22:10

Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια – Στη Φιλαδέλφεια η άνοδος!

Τα κορίτσια της ΑΕΚ γνώρισαν την ήττα με 3-0 απ’ τον Ηλυσιακό με κατεβασμένα χέρια, αλλά στη Νέα Φιλαδέλφεια το Σάββατο (28/04, 19:30) μπορεί να πάρει την άνοδο.

Η ΑΕΚ δεν μπήκε καλά στο ματς με αποτέλεσμα ο Ηλυσιακός να καταφέρει να πάρει από νωρίς προβάδισμα καταφέρνοντας να κάνει το 1-0 με σκορ σετ 25-21, το οποίο ήταν και το μοναδικό που η Ένωση πίεσε την ομάδα των Ιλισίων.

Στο δεύτερο σετ ο Δικέφαλος έμεινε μακριά απ’ την διεκδίκηση του για να ισοφαρίσει, με τον Ηλυσιακό να κερδίζει το το σετ με 25-17 και να κάνει το 2-0.

Και στο τελευταίο σετ τα κορίτσια της ΑΕΚ έμειναν μακριά απ’ την διεκδίκηση του, με αποτέλεσμα να ηττηθούν με κατεβασμένα τα χέρια και στο τρίτο σετ κάνοντας το 3-0, με σκορ 25-14.

Η ΑΕΚ όμως έχει την ευκαιρία να πάρει την άνοδο για την Volleyleague κατηγορία, το ερχόμενο Σάββατο 28/04 μπροστά στους φίλους της ομάδας, στη Νέα Φιλαδέλφεια στις 19:30 το απόγευμα.

Τα σετ: 25-21, 25-17, 25-14.