22.4
16:25

Πρωταθλητές τα τζιούνιορ (pic)

Η ομάδα Futsal αναδείχθηκε πρωταθλήτρια για την φετινή περίοδο στην κατηγορία των τζούνιορ.

Τα αετόπουλα πραγματοποιούσαν μία πολύ καλή αγωνιστική περίοδο και οι κόποι τους ανταμείφθηκαν στο τέλος.

Νικώντας την ομάδα του Ηνίοχου με σκορ 4-0, κατάφεραν και αναδείχθηκαν πρωταθλητές για πρώτη φορά στην ιστορία του τμήματος.

Η ομάδα των Ιατρού και Αυλωνίτη είχε πολύ καλή παρουσία  στον αγώνα με του Ηλιόπουλος (2), Ανδρόνικος και Σαμουργασίδης να πετυχαίνουν τα γκολ της νίκης.

Στους αγώνες play-off η Ένωση κατάφερε να αποσπάσει τα μέγιστα, κάνοντας σε 4 αγώνες, ισάριθμες νίκες, αποδεικνύοντας πως ο τίτλος δεν ήρθε τυχαία, αλλά η διαφορά της ομάδας σε σχέση με τις άλλες είναι εμφανής.

Το ρόστερ των πρωταθλητών: Ανδρόνικο, Αλιατά, Γαζή, Γεωργαλή, Ευθυμίου, Ηλιόπουλο, Καπέλα, Κοντογιαννάκο, Κοτσόλη, Λαζαρίδη, Μπρουζούκη, Παπαϊωάννου, Σαμουργασίδη, Σερεβέτα, Σπανό, Τόπη και Τσίκλη.