03.3
16:23

Εύκολα και ξεκούραστα οι Μάγκες!

Κώστας Κοσικίδης

Δεν δυσκολεύτηκε η ΑΕΚ που επιβλήθηκε εύκολα και ξεκούραστα και με πολλές αλλαγές του Πανελληνίου με 29-19.

Σε ένα ματς που η διαφορά δυναμικότητας είναι εμφανή η ΑΕΚ μπήκε απ’ την αρχή του αγώνα πολύ δυνατά και απέκτησε γρήγορα προβάδισμα επί του Πανελληνίου με σκορ 5-1 και τέσσερα γκολ διαφορά τερμάτων.

Στη συνέχεια η Ένωση συνέχισε να έχει το προβάδισμα υπέρ της, χωρίς να αντιμετωπίσει οποιοδήποτε κίνδυνο, απ’ τον αδύναμο Πανελλήνιο και κατάφερε να προηγείται με έξι γκολ διαφορά και σκορ 13-7 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μάγκες συνέχισαν το ίδιο καλά και σβηστά όπως στο πρώτο, με τον Πανελλήνιο να μην μπορεί να αντιδράσει σε όλη τη διάρκεια του ματς. Η ομάδα το Νίκου Γραμματικού ξέφυγαν στο σκορ όσο περνούσε η ώρα με αποτέλεσμα να επιβληθούν της ομάδας της Κυψέλης με σκορ 29-19, περνώντας ένα εύκολο και ξεκούραστο μεσημέρι στο ΟΑΚΑ.