25.2
17:03

Συνεχίζουν «τρένο» οι μάγκες!

Η Ένωση επικράτησε με … επί του Δούκα στο γήπεδο του Καματερού, για την 17η αγωνιστική της Handball Premier και συνέχισε το νικηφόρο της σερί στο πρωτάθλημα. Πολύ καλή εμφάνιση απ’ τους Κιτρινόμαυρους.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε πολύ δυνατά στο ματς και κατάφερε να αποκτήσει στο πρώτο πεντάλεπτο διαφορά τριών γκολ, με το σκορ στο 3-6 που το διαμόρφωσε ο Αργυρού με τον Λόκερν, αφού προηγουμένως είχε βάλει «στοπ» σε σουτ του Δούκα ο Ραντούλοβιτς.

Στη συνέχεια η Ένωση συνέχισε σε υψηλά στάνταρ το παιχνίδι της και κατάφερε στο πρώτο τέταρτο στο ματς να προηγείται με έξι γκολ διαφορά και το σκορ στο 4-10. Οι μάγκες αυτήν την διαφορά την κράτησαν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 9-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δικέφαλος συνέχισε το πολύ καλό του πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να φτάσει την διαφορά στο σκορ ακόμα και στα εφτά γκολ. Όμως, η χαλάρωση που είχαν στη συνέχεια οι κιτρινόμαυροι την εκμεταλλεύτηκε ο Δούκας και κατάφερε στο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου, να μειώσουν κάνοντας το σκορ 17-21.

Απ’ εκεί και έπειτα οι μάγκες σοβαρεύτηκαν και τελείωσαν το ματς με συνοπτικές διαδικασίες και ειδικότερα στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ, 21-28, συνεχίζοντας το δικό τους νικηφόρο σερί, αλλά και το σερί πολύ καλών εμφανίσεων. Δείχνοντας ότι βρίσκονται σε φόρμα αυτήν την περίοδο.