18.2
11:19

Και τώρα…play off

Με ακόμα μία νίκη ολοκλήρωσε τη κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος η ΑΕΚ Futsal, επικρατώντας με 14-3(!) επί της Καλλιθέας.

Σαν τυφώνας πέρασε και από την Καλλιθέα η Ένωση νικώντας με εμφατικό τρόπο την τοπική ομάδα, με ένα τρομερό ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο. Οι σκόρερ ήταν οι Στουπάθης (3) Μάνος,Δελλαπόρτας,Σκουτλελης (2) και Ασημακόπουλος, Θανασάι, Μάντη, Ηλιάδης (1)

Μετά τη νίκη η ΑΕΚ ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος στην 1η θέση με 63 βαθμούς και 141 γκολ υπερ και 31 κατά, στατιστικό που την κάνει την πιο καλή επίθεση του πρωταθλήματος.

Τώρα η προσοχή στρέφεται στα play-off που ξεκινούν την επόμενη Δευτέρα (26/2). Η ΑΕΚ υποδέχεται το Νέο Ικόνιο στο γήπεδο ΔΑΙΣ και η πρόκριση κρίνεται στις 2 νίκες.