23.11
08:52

ΑΕΚΑΡΑ σήμερα γράψε ιστορία

Ο Δικέφαλος υποδέχεται σήμερα την Ριέκα στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας (22:05, ΑΕΚ1924 / Cosmote Sport 2) για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa Leagueκαι με νίκη θέλει να σφραγίσει το εισιτήριο της, για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ακόμα ένα ευρωπαϊκό βράδυ το σημερινό για την ΑΕΚ, που θα φιλοξενήσει στο ΟΑΚΑ την Ριέκα για την προτελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Η Ένωση θέλει σήμερα την νίκη και θα στοχεύσει σε αυτήν, αφού με νίκη και της Μίλαν στο Σαν Σίρο κόντρα στην Αούστρια Βιέννης, σφραγίζει το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση.

Σίγουρα, το ματς είναι επικίνδυνο κόντρα σε μια ομάδα, που παίρνει αποτελέσματα εκτός έδρας, αλλά η Ένωση με τα παραδείγματα της Αούστριας και της Μίλαν, είναι υποψιασμένη για απόψε και θα προσέξει τους Κροάτες περισσότερο για να μην αντιμετωπίσει προβλήματα.

Η Ένωση σήμερα επιβάλλεται να πάρει την νίκη και να γράψει ακόμα μια ευρωπαϊκή βραδιά στην ιστορία της, που θα της δώσει παράλληλα (εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης, για πρώτη φορά.

Στα αγωνιστικά τώρα ο Μανόλο Χιμένεθ υπολογίζει σε όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές του και το πιθανότερο σενάριο είναι να παρατάξει την Ένωση σε ακόμα ένα ματς με το 3-5-2 σύστημα, έχοντας στην επίθεση τους Αραούχο, Λάζαρο και Λιβάγια.

Το AEK1924 θα βρίσκεται στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας από πολύ νωρίς, για να σας βάλει στο κλίμα της Ευρωπαϊκής βραδιάς, με ζωντανή σύνδεση για το Pregame του ματς, με τους Πάνο Καλογερόπουλο και Κώστα Κοσικίδη και ρεπόρτερ την Πένυ Μακρή για όλα τα παραλειπόμενα του αγώνα πριν απ’ την έναρξη του ματς. Έπειτα θα σας μεταφέρει μέσω της LIVE γραπτής μετάδοσης, λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα! Μείνετε συντονισμένοι!