21.10
18:41

Νίκησαν και στην Κρήτη τα κορίτσια

Η Ένωση επικράτησε με 3-0 σετ και στην Κρήτη απέναντι στον ΓΑΣ Μεσσαρά, κάνοντας το δυο στα δυο στο πρωτάθλημα.

Στο κλειστό των Μοιρών το γυναικείο τμήμα βόλεϊ της ΑΕΚ, επικράτησε με 3-0 τον ΓΑΣ Μεσσαράς, κάνοντας την δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες.

Οι αθλήτριες της ΑΕΚ μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην γηπεδούχο ομάδα, προσπαθώντας να αποκτήσουν διαφορά ασφαλείας, απ’ την αρχή του αγώνα.

Κάπως έτσι η Ένωση πήρε το πρώτο σετ με 20-25 σκορ, στο δεύτερο ο ΓΑΣ άσκησε μια δυσκολία αλλά χωρίς να απειληθεί η ΑΕΚ κερδίζοντας το σετ με 22-25 σκορ, ενώ το τρίτο σετ έληξε κι’ αυτό με 20-25.

Τα σετ: 20-25, 22-25, 20-25