11.9
09:04

Και που να δεις τι σου ‘χει για μετά!

Η ΑΕΚ εχθές υποδέχτηκε τη Λάρισα στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας, για την 3η αγωνιστική της Super League Σουρωτή και πήρε την νίκη με 4-0 κόντρα στη θεσσαλική ομάδα – Μπήκε φορτσάτος και σκόραρε ο Αραούχο.

Η Ένωση νίκησε την Λάρισα με 4-0 και σκαρφάλωσε στην κορυφή του πρωταθλήματος της Super League. Ο Σέρχιο Αραούχο πέρασε αλλαγή στο παιχνίδι, συγκεκριμένα στο 76′ λεπτό της αναμέτρησης στην θέση του πολύ καλού Λιβάγια.

Ο Αργεντινός ήταν σαν να μην έλειψε ούτε μια μέρα απ’ την Ελλάδα και την ΑΕΚ. Απ’ τη στιγμή που πάτησε στον αγωνιστικό χώρο φάνηκε το πάθος του και η «δίψα» του για να πετύχει ένα γκολ. Ο Τσίνο σκόραρε με ωραία κεφαλιά και έτσι γράφτηκε το 4-0 της Ένωσης, με τους Κιτρινόμαυρους να μένουν απόλυτα ικανοποιημένη από την πρώτη… επαφή του με τη μπάλα στην ομάδα, μετά την επιστροφή του.

Μάλιστα λίγο έλειψε να πλησιάσει και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, αλλά η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού μετά απ’ το δυνατό σουτ του στο 90′.

Ο Σέρχιο Αραούχο, όπως δήλωσε και ο προπονητής της ΑΕΚ Μανόλο Χιμένεθ, δεν είναι έτοιμος στο 100%. Ο Αργεντινός πάντως απέδειξε στο 76′ λεπτό που πέτυχε το γκολ γιατί έγινε τόσος ντόρος με το όνομα και την επιστροφή του.

Πέρα απ’ τον γκολ, ο Αραούχο έβγαλε ενέργεια και πάθος στον αγωνιστικό χώρο, όταν πέρασε σαν αλλαγή και αυτό φάνηκε με το πως η ΑΕΚ είχε την ευκαιρία να ανεβάσει περισσότερο τον δίχτυ του σκορ.

Να σημειώσουμε ότι όσοι βρέθηκαν στις κερκίδες του Ολυμπιακού Σταδίου ή και στα δημοσιογραφικά θεωρία… περίμεναν την είσοδο του Αραούχο στον αγωνιστικό χώρο και φυσικά στο γκολ που πέτυχε, όλοι πανηγύρισαν και χειροκρότησαν τον Αργεντινό.