08.9
22:33

Επιβλήθηκαν και του ΠΑΟΚ οι μάγκες!

Σε πολύ καλό δρόμο φαίνεται πως βρίσκεται η ομάδα του Νίκου Γραμματικού, αφού νίκησαν και τον ΠΑΟΚ σε φιλική αναμέτρηση στη Θεσσαλονίκη με 20-19.

Οι μάγκες συνεχίζουν κανονικά την προετοιμασία τους για την νέα χρονιά και κάτω απ’ αυτό το πλαίσιο ταξίδεψαν στην Θεσσαλονίκη, ώστε να αντιμετωπίσουν τον ΠΑΟΚ σε μια σειρά φιλικών αναμετρήσεων.

Η Ένωση και σε αυτό το φιλικό έδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο και απέναντι σε έναν δυνατό και σκληρό αντίπαλο, τα πήγε περίφημα δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία. Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού, έβγαλε όρεξη και φρεσκάδα (παρά το πολύωρο σημερινό ταξίδι της ομάδας με το πούλμαν) και επικράτησε του ΠΑΟΚ με 20-19, σε ένα ματς που μπορεί να κρίθηκε στο γκολ, αλλά οι Κιτρινόμαυροι ήταν καλύτεροι.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση είχε καταφέρει να αποκτήσει διαφορά μέχρι και έξι γκολ, αλλά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου την βρήκε να προηγείται με 11-7 των Θεσσαλονικιών, που προσπαθούν να περιορίσουν το πολύ καλό ματς των Κιτρινόμαυρων. Στο δεύτερο ημίχρονο το χαλάρωμα των παικτών της ΑΕΚ, αλλά και σε συνδυασμό τις πολλές αλλαγές του Νίκου Γραμματικού, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει πέντε λεπτά πριν το τέλος του ματς σε 18-18. Όμως, οι μάγκες σοβαρεύτηκαν και αντέδρασαν των Ασπρόμαυρων. Μάλιστα, για ακόμα μια φορά μίλησε μέσα στην έδρα του ΠΑΟΚ, ο αρχηγός της ΑΕΚ, Διονύσης Γεωργιάδης, καταφέρνοντας με δυο δικά του τέρματα να χαρίσει την νίκη στην ομάδα με 20-19.

Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού αύριο θα παίξει το επόμενο φιλικό προετοιμασίας στη Θεσσαλονίκη, με την ΧΑΝΘ στις 18:30.

Τα πεντάλεπτα: 1-2,  1-3, 2-5, 3-8, 5-10, 7-11(ημιχ), 8-11, 9-14, 12-14, 14-17, 18-18, 19-20.

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Συγγάρης, Ραντούλοβιτς, Αντωνιάδης, Πέρρος, Βραζάλιτσα , Γεωργιάδης, Δομπρής, Βαμβακάς, Τσικογιαννόπουλος, Χ. Νικολαΐδης, Π. Νικολαΐδης , Μυλωνάς, Αλικάκος, Ζαμπούνης, Χόγκας, Χατσίκας