20.8
21:42

Συνέχισε το σερί και έρχεται ΟΑΚΑ (VIDEO)

Η Κλαμπ Μπριζ πήρε ένα πολύτιμο διπλό στην έδρα της Κορτράικ με 1-2 σκορ και έκανε το 4 στα 4 στο Βελγικό πρωτάθλημα.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στα Play Offs του Europa League, πήρε μια σημαντική νίκη κόντρα στην Κορτράικ με 1-2. Ο προπονητής της Μπριζ, πειραματίστηκε με πολλές αλλαγές στην εντεκάδα, αφού άφησε έξω τους περισσότερους βασικούς να ξεκουραστούν για το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ.

Η Κλαμπ Μπριζ πήρε το προβάδισμα με εύστοχο πέναλτι στο 11′ και στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Ντιαμπί έγραψε το 0-2. Ο Στανόγεβιτς μείωσε για την Κορτράικ σε 1-2 και μάλιστα προσπάθησε να κλέψει ένα θετικό αποτέλεσμα, αφού στα τελευταία λεπτά έκανε ασφυκτικό πρέσινγκ.