21.1
21:15

Νίκησε και την Καλαμάτα η ΑΕΚ!

H ανδρική ομάδα βόλει της ΑΕΚ νίκησε με 3-2 σετ την Καλαμάτα στο κλειστό του Μετς. Η Ένωση επικράτησε με 3-2 σετ της Καλαμάτας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας.

Το ματς:

Η ΑΕΚ μπήκε πάρα πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήρε μια διαφορά (10-4). Η Καλαμάτα τα έδωσε όλα και μείωσε σε 15-14 αλλά η ΑΕΚ πήρε το σετ με 25-22.

Στην συνέχεια του αγώνα και του δεύτερου σετ ήταν πραγματικό ντέρμπι αφού ΑΕΚ και Καλαμάτα πήγαιναν όλη την ώρα πόντο-πόντο αλλά η ομάδα της Πελοποννήσου πήρε τελικά το σετ με 25-27.

Στο τρίτο σετ η Ένωση μπήκε το ματς πολύ νωθρά και η Καλαμάτα δεν άφησε περιθώρια και πήρε πολύ εύκολα το σετ με 14-25 και μπήκε πάλι μπροστά με 2-1.

Η ΑΕΚ της καρδιάς βρήκε λύσεις και πήρε το προβάδισμα από νωρίς με 17-12 και έφτασε στην επικράτηση του σετ με 25-20.

Στο τάι μπρέικ η Ένωση δεν άφησε περιθώρια και πήρε το σετ με 15-11 και έφτασε στην νίκη-ανατροπή κόντρα στην Καλαμάτα.

Τα σετ: 25-22, 25-27, 14-25, 25-20, 15-11