27.6
10:26

Διακρίσεις για την ΑΕΚ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας ανδρών και γυναικών

Διαβάστε τις επιδώσεις των αθλητών της ΑΕΚ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας ανδρών και γυναικών.

Στον αγώνα αντοχής του ΠΠ Αντρών στην Σπαρτη χθες 26/6….5 ος ο Μιχάλης Μαυρικάκης μετά από έναν πολύ σκληρό ανταγωνισμό, δύο τούμπες και ένα λάστιχο.

1η Ελληνική ομαδα ή ΑΕΚ με τον Μιχάλη αφού οι 4 αθλητές που ήταν λίγα μέτρα μπροστά του ανοίκαν σε ομάδες του εξωτερικού.
Φοβερός αγώνας κι από τον Αλέξανδρο Μαλισιόβα  για την 7η θέση , ο οποίος ήταν ο νικητής του σπριντ στο γκρουπακι που ήταν πίσω από τους 6πρωτους νικητές.

podilasia2

Μηχανικό πρόβλημα στην σέλα για τον Μιχάλη Κακλαμάνο που τον ανάγκασε να σταματήσει τον αγωνα του.
Ένας αγώνας για πολύ προπονημενους αθλητές με πολλές δυσκολίες, – βροχή – πέτρες και λακούβες , με πολλές τεχνικές δυσκολίες για έμπειρους οδηγούς .

Στην ατομική χρονομέτρηση του Σαββάτου ο Μιχάλης Μαυρικάκης κατέλαβε την πέμπτη θέση στην γενική κατάταξη και ο Αλέξανδρος Μαλισιώβας την 17η

Στην κατηγορία γυναικών ενας υπέροχος αγώνας από την συναθλητριά μας Χριστιαννα Αθανασοπούλου το Σάββατο στα 100χλμ , σε έναν καταπληκτικό αγώνα , πραγματικής!!

10η θέση στην αντοχή του Σαββάτου και 8η την Παρασκευή στην Ατομική Χρονομέτρηση στην Σπαρτη.